آتش سوزی خودرو امداد خودروخوروبر کفی

آتش سوزی در ماشین: آیا ماشین ها می توانند منفجر شوند؟

آتش سوزی خودرو امداد خودروخوروبر کفی

ابتدا در محفظه موتور آتش می‌گیرد، سپس صدای انفجار می‌آید و کل وسیله نقلیه منفجر می‌شود – همیشه صحنه‌هایی با ماشین‌های در حال انفجار در فیلم‌های اکشن وجود دارد. اما این چقدر واقع بینانه است؟ و اگر ماشین شما در آتش سوخت چه باید کرد؟

چرا ماشین ممکن است آتش بگیرد؟

آتش سوزی می تواند ناشی از اتصال کوتاه در سیستم الکتریکی خودرو یا ترمزی که بیش از حد گرم شده باشد . همچنین اگر خطوط سوخت یا مخزن آسیب ببینند و بنزین یا گازوئیل موجود در آنها مشتعل شود، این خطر وجود دارد. مانند همه مایعات، هر دو سوخت فقط روی سطح می سوزند. دلیل: آتش نه تنها به سوخت، بلکه به اکسیژن نیز به عنوان یک مخلوط قابل اشتعال نیاز دارد. آتش سوزی در خودرو معمولاً به آرامی گسترش می یابد: مدتی طول می کشد تا یک خودرو کاملاً در شعله های آتش فرو رود.

خودروها چند وقت یکبار می سوزند؟

آتش سوزی وسایل نقلیه از نادرترین انواع تصادفات یا خرابی هاست . خطر آتش‌سوزی وسیله نقلیه کم است : طبق آمار انجمن بیمه آلمان (GDV)، سالانه حدود ۴۰۰۰۰ آتش‌سوزی خودرو در آلمان اتفاق می‌افتد. اگر از آتش سوزی های کوچک مانند آتش سوزی کسر شود، تقریباً 15000 وسیله نقلیه باقی می ماند که قربانی آتش سوزی می شوند. 

برخی شهرهای فعال: امداد خودرو مرند، خودروبر تهران

آیا ماشین ها می توانند منفجر شوند؟

معمولاً هیچ انفجاری وجود ندارد. این تنها در صورتی ممکن است اتفاق بیفتد که یک مخلوط گاز در مخزن وجود داشته باشد – یعنی تبخیر سوخت در ترکیب با اکسیژن – اما تنها در صورتی که منبع احتراق نیز وارد مخزن شود.

آیا خودروهای برقی بیشتر می سوزند؟

خطر آتش‌سوزی نسبتاً کم است، زیرا اتومبیل‌های برقی فعلی به اندازه اتومبیل‌های معمولی در تصادفات ایمن هستند و پس از تصادفی که کیسه هوا باز می‌شود یا کابل‌ها یا باتری درایو خاموش می‌شود، سیستم ولتاژ بالا خاموش می‌شود. آسیب دیده.

در تصادف با سرعت زیاد چه اتفاقی می افتد؟

مخزن یک موتور احتراقی یا باتری محرک یک ماشین الکتریکی در یک منطقه محافظت شده از تصادف قرار دارد . تخریب وسیله نقلیه باید برای آسیب های شدید بسیار زیاد باشد – و احتمال اینکه خود تصادف منجر به صدمات مرگبار برای سرنشینان شود بیشتر است.

در صورت آتش گرفتن خودرو چه باید کرد؟

در صورت وقوع آتش سوزی، سرنشینان خودرو باید سریعاً از خودرو خارج شده و به محل امن بروند. اورژانس و آتش نشانی (112) سریعاً در جریان قرار گرفته و پلیس را نیز در جریان قرار دهند.

گازهای دود حاصل از آن سمی هستند. با این وجود، لطفاً نترسید : در صورت آتش‌سوزی وسیله نقلیه، معمولاً زمان کافی برای خارج شدن از اتومبیل و در صورت لزوم برای نجات سرنشینان مجروح وجود دارد.

برخی شهرهای فعال: امداد خودرو بانه،جرثقیل امداد خودرو تبریز

منبع: www.adac.de

دیدگاه خود را بنویسید

car-crash-1car-crash-2car-crash-3car-crash-4car-crash-5car-crash-6car-crash-7car-crash-8car-crash-9